5 SIMPLE STATEMENTS ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA EXPLAINED

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

Blog Article

Zakres usług świadczonych w naszej przychodni obejmuje ponadto diagnostykę i leczenie zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), zaćmy oraz schorzeń degeneracyjnych i zapalnych oczu.

ZAĆMA Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

W zależności od postaci choroby (jaskra z zamkniętym lub otwartym kątem) stosuje się rożne metody leczenia. Celem leczenia jaskry jest zatrzymanie publishępu choroby.

Warto zauważyć, że pojedynczy wynik badania pola widzenia sugerujący progresję, należy obowiązkowo weryfikować. Najlepiej za pomocą dwóch kolejnych badań pola widzenia, zanim będzie można mieć względną pewność, że nastąpiła prawdziwa progresja.

W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać specjalistę, któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.

Przy jaskrze można właściwie robić wszystko. W jaskrze już zdiagnozowanej leczenie jaskry warszawa najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego: regularne przyjmowanie leczenia (krople, laseroterapia, itp.

Leczenie jaskry ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, aby zahamować postęp choroby i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwu wzrokowego. W zależności od rodzaju jaskry oraz stopnia zaawansowania choroby lekarz okulista dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną.

Procedura nie jest bolesna, a tuż przed jej rozpoczęciem lekarz zakłada na oko pacjenta specjalną soczewkę kontaktową. Następnie zwęża źrenicę używając specjalnych kropli i aplikuje w ten sam sposób znieczulenie miejscowe.

leczenie laserowe – przy szerokim kącie przesączania udrażnia siateczkę beleczkowania lub zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej, natomiast przy wąskim kącie przesączania poprawia przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej części oka poprzez wytworzenie otworków (irydotomii) w tęczówce.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Po operacji nie wolno zanurzać twarzy w wodzie ani moczyć oka, bo grozi to infekcją. Ostrożność w czasie kąpieli należy zachowywać przez three tygodnie, do chwili, kiedy rana stanie się wodoszczelna.

Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.

Report this page